Strona główna / Aktualności / Otwarcie wypożyczalni samoobsługowej w Bibliotece Głównej AWF we Wrocławiu

Otwarcie wypożyczalni samoobsługowej w Bibliotece Głównej AWF we Wrocławiu

W dniu 15 listopada, w ramach obchodów 75-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, została otwarta Wypożyczalnia Samoobsługowa w Bibliotece Głównej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Otwarcia wypożyczalni dokonali: Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. Andrzej Rokita, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. Małgorzata Słowińska-Lisowska oraz Dyrektor Biblioteki mgr Ewa Zysek-Nockowska.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Władz Uczelni, pracownicy, studenci i doktoranci Akademii.

Podczas otwarcia zademonstrowano system samoobsługowy wypożyczania i oddawania książek, bogaty zbiór nowej czytelni oraz odnowione sale Biblioteki.

Modernizacja Czytelni i powstanie nowej Wypożyczalni Samoobsługowej dokonano z pozyskanych przez Uczelnię środków unijnych. Modernizacja dotyczyła: zakupu sprzętu (kiosków samoobsługowych, regału inteligentnego, wrzutni książek, bramek antykradzieżowych), oprogramowania i konfiguracji z systemem bibliotecznym. Działania te zostały sfinansowane ze środków unijnych. Natomiast remont i modernizacja Czytelni oraz stworzenie nowej Wypożyczalni Samoobsługowej sfinansowała w całości Uczelnia

Zgromadzone w Wypożyczalni Samoobsługowej zbiory, obejmują najpopularniejsze tytuły i nowości z dziedzin reprezentowanych na Uczelni, które udostępniane są w wolnym dostępie. Wypożyczanie odbywa się za pomocą stanowisk samoobsługowych. Książki można zwrócić korzystając z wrzutni przy wejściu głównym do Biblioteki (czynnej całą dobę) lub korzystając z inteligentnego regału w Wypożyczalni Samoobsługowej, jak również tradycyjnie na miejscu w Wypożyczalni. Księgozbiór jest chroniony dzięki zastosowaniu etykiet bibliotecznych RFiD i antenom antykradzieżowym.

Zaistniałe zmiany z założenia mają poprawić komfort użytkownikom – pełną swobodę wyboru i samodzielność w wypożyczaniu oraz zwrocie książek oraz umożliwić łatwiejszy dostęp do bogatych, sprofilowanych zbiorów Biblioteki AWF we Wrocławiu.